Правила розумної економії: поетапна автоматизація системи опалення

06 листопада 2017

Засоби автоматики підтримують оптимальні параметри роботи опалювальної системи, забезпечують комфортні умови перебування в приміщенні в будь-який сезон, а також гарантують серйозну економію комунальних витрат. Як в стислі терміни отримати максимальну вигоду від застосування системи автоматичного терморегулювання? Давайте з’ясуємо в цій статті.

Огляд пропозицій для автоматичного регулювання опалювальної системи


Термостати-програматори


Найпростіше і найдоступніше пристосування для автоматизації системи опалення сьогодні – термостат-програматор. Принцип енергозбереження термостата полягає в підтримці комфортної температури повітря протягом доби в присутності жителів і скорочення витрат на опалення за рахунок зниження температури під час їх відсутності. Прилад можна налаштувати для регулювання температури по годинах, днях, тижнях.

Термостат-програматор

Термостат-програматор може встановити будь-яка людина, яка хоч трохи знайома з принципами роботи найпростішої техніки. Слід лише уважно вивчити інструкцію і підключити два дроти. Прилад не встановлюють у приміщеннях з надлишком тепла або прямих сонячних променів.

Ціна термостатів-програматорів варіюється. Наприклад, термостати-програматори, які управляються з мобільного телефону, в 5 разів дорожче звичайних термостатів, але окупаються в 2 рази швидше за умови використання у великих будинках і квартирах.

Термостатичні клапани (термоголівки)


Термоголівки допомагають створити оптимальний мікроклімат в кожній окремій кімнаті. Термостатичний клапан встановлюють горизонтально на частині трубопроводу, що подає. Прилад не повинен піддаватися дії прямих сонячних променів або тепла. Щоб уникнути «зони нечутливості» відсуньте від радіаторів меблі та підніміть фіранки.

Термоголовка
Терморадіатор

Термоголівки сьогодні встановлюють не тільки на радіатори опалення, але і на контур теплої підлоги. Ці прилади не відрізняються за виглядом, але мають різні принципи дії. Так, радіаторний терморегулятор працює за температурою повітря в кімнаті, а терморегулятор для теплої підлоги – за температурою води, яка проходить в теплій підлозі.

Для того, щоб гарантовано отримати очікуваний результат і уникнути можливого пошкодження системи, звертайтеся з питання установки термоголівок до фахівців.

Балансувальні автоматичні клапани на стояки системи опалення


Балансувальні клапани ставляться на стояки системи опалення в багатоповерхових будинках (від 3-х поверхів) при вертикальній розводці труб. Самовільно такий клапан встановити не вийде – тільки спільними зусиллями мешканців при залученні ОСББ або ЖЕКу.

При правильному налаштуванні фахівцями клапан допомагає контролювати витрату на теплоносіях – через кожен стояк проходить його необхідна витрата, чим усувається недогрів або перегрів. Таким чином балансувальний клапан робить роботу системи опалення багатоквартирного будинку більш ефективною.

Теплові пункти


Такі пункти актуальні при центральному опаленні і дають ефект при спільній роботі з тепловими лічильниками. Головне завдання ТП – прийняти теплову енергію з центральної мережі і раціонально розподілити її між споживачами. Щоб вода мала оптимальну температуру, тиск і чистоту, в тепловому пункті використовуються запобіжні та регулюючі клапани, частотно-регульовані насоси, термометри, манометри, датчики температури і автоматика.

Окупність приладів автоматичного терморегулювання


Чим більша площа приміщення, де встановлені прилади для автоматичного терморегулювання, тим швидше окупність встановлених рішень та вжитих заходів. Так, для квартир з автономним опаленням можлива установка термостатів-програматорів, терморегуляторів, а також налаштування гідравліки. Налаштування гідравліки найбільш актуальне для великих квартир (наприклад, дворівневих або трирівневих) і сприяє рівномірному прогріванню приміщення.

Для малогабаритного приміщення заходи по автоматизації ОС економічно не обґрунтовані. Також неактуальні ці заходи для квартир з центральним опаленням, тому що люди платять рівно стільки, скільки їм нарахував тепловий лічильник на весь будинок щодо площі їх квартири. Виняток – вдосконалення системи за допомогою балансувальних автоматичних клапанів і теплових пунктів для всього будинку.

Професійна автоматизація системи опалення


Найшвидший спосіб оптимізувати роботу опалювальної системи – звернутися за допомогою до професіоналів. В Україні комплексну послугу з підвищення енергоефективності будівель надає енергосервісна компанія ADAMSON.

Заходи з енергозбереження

Дані наведені зі звіту з енергоаудиту (компанія ADAMSON) житлової квартири в Івано-Франківську 26 квітня 2017 р.

Комплексна модернізація системи теплопостачання будівлі від ADAMSON:

  1. Установка індивідуального теплового пункту з погодозалежною автоматикою. Дозволить підвищити ККД системи теплопостачання і зменшити недоцільне використання енергії внаслідок неможливості регулювання подачі тепла в залежності від реальної потреби.
  2. Установка балансувальних клапанів на стояки системи – дозволить запобігти перегріву і недогріву приміщень.
  3. Установка програмованих термостатів для окремо взятих квартир з індивідуальним опаленням і приватних будинків – дозволить досягти економії за рахунок підтримки заданої температури і її зниження в нічний час і при відсутності мешканців.
  4. Встановлення терморегуляторів – дозволить запобігти перегріву окремих кімнат. У разі установки термостатичних клапанів на радіатори опалення компанія рекомендує міняти чавунні радіатори на сталеві, оскільки чавун є високоінерційним металом і не дозволить термоклапаном своєчасно реагувати на зміну температури.

Відновити якісний прогрів радіаторів дозволяє своєчасна промивка системи, яку також краще довірити співробітникам компанії ADAMSON.

Схема централізованого теплопостачання до модернізації
Схема централізованого теплопостачання після модернізації

Дані наведені зі звіту з енергоаудиту (компанія ADAMSON) багатоквартирного будинку в Івано-Франківську

Замовивши у професіоналів ADAMSON комплексну послугу з розробки енергоефективних рішень для вашого індивідуального випадку, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок

ІНШІ СТАТТІ

7.10.2015
Основна перевага такого рішення - це автоматичне визначення джерела нагріву (тепловий насос, конденсаційний газовий котел або гібридний режим роботи) установки в залежності від того, чим дешевше опалювати.
7.09.2021
Тільки оптимальне співвідношення камер в конструкції склопакетів та рамних профілів зробить ваше вікно енергоефективним. «Теплий» монтаж та енергозберігаючі склопакети забезпечують комфортний мікроклімат в приміщенні та відсутність конденсату на склі.
6.10.2017
Перебої з електрикою, «літні» радіатори, приготування їжі на маленькому вогні, валянки і економне використання освітлення – незамінні атрибути опалювального сезону в нашій країні. Як вибратися з цього виру?