Cистеми опалення та водопостачання

Замовити консультацію

Проєктування та встановлення систем опалення та водопостачання «під ключ».

Встановлюємо обладнання від виробників: індивідуальні теплові пункти (ІТП), котли, теплові насоси, геліоколектори, теплу підлогу, рушникосушки, радіатори (в т.ч. дизайнерські) і т.д. Улаштовуємо паливні в приватних будинках, стаціонарні та модульні котельні.

Приклади робіт
Опалення квартири
Опалення квартири
Опалення приватного будинку
Опалення приватного будинку
Індивідуальний тепловий пункт
Індивідуальний тепловий пункт
Теплові насоси
Теплові насоси
Економія 25-30%

Наша компанія встановлює системи опалення, каналізації та водопостачання «під ключ» в будь-якому приміщенні – квартирі, приватному будинку, комерційному приміщенні, навчальному, медичному, адміністративному закладі тощо.

Для економного, довговічного та надійного функціонування системи опалення найперше необхідно правильно підібрати і поєднати усі елементи. Наші спеціалісти розроблять комплексний проєкт зі встановлення нової чи модернізації старої системи, підготують проєктно-технічну документацію, підберуть надійне обладнання та виконають монтажні роботи відповідно до ДБН і враховуючи рекомендації виробників.

Звертаємо Вашу увагу на наступне!!!

29 серпня 2020 року в Україні набув чинності Технічний регламент щодо вимог до екодизайну для обігрівачів приміщень та комбінованих обігрівачів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України (надалі – КМУ та Технічний Регламент) №1184 від 27 грудня 2019 року, який поступово вводить більш жорсткі вимоги до екодизайну та енергоефективності обігрівачів приміщень. Таким чином з 29 серпня 2022 року заборонено введення в обіг на ринку України звичайних конвекційних (турбованих) котлів.

Контроль температурного режиму - для Вашого комфорту.
Контроль температурного режиму - для Вашого комфорту.
Зниження температури на 1 градус ‒ економія енергоресурсів 5%
Зниження температури на 1 градус ‒ економія енергоресурсів 5%

Етапи монтажу системи опалення

1
Проєктування
2
Монтаж опалювального приладу
3
Монтаж вимірювальних та регулювальних пристроїв
4
Монтаж радіаторів
5
Монтаж теплої підлоги
6
Випробування та запуск

Проєктування

Інженери-проєктувальники проведуть технічний розрахунок тепловтрат, запропонують оптимальний вид генератора тепла, та складуть детальний план майбутньої системи опалення (із зазначенням місць проходження труб, розміру радіаторів та ін.).

Монтаж опалювального приладу

Монтуємо опалювальний прилад (котел, тепловий насос чи геліоколектор). У разі потреби та залежно від виду опалювальної установки обладнуємо окреме котельне приміщення з вентиляцією, яка відповідає вимогам ДБН.

Монтаж вимірювальних та регулювальних пристроїв

Встановлюємо циркуляційні насоси, вимірювальні та регулювальні пристрої, необхідну арматуру чи розподільний колектор відповідно до проєктно-технічної документації.

Монтаж радіаторів

Радіатори слід встановлювати в місцях найбільших тепловтрат – традиційно під вікном, у коридорі неподалік від вхідних дверей, на сходових майданчиках тощо.

Монтаж радіаторів опалення з підключенням до магістралей краще виконувати перед прокладкою труб, щоб зробити акуратні радіаторні підводки

Монтаж теплої підлоги

Прокладаємо систему трубопроводів та облаштовуємо «теплу підлогу».

Випробування та запуск

Після встановлення всіх елементів опалювальної системи проводимо її гідравлічне (чи пневматичне) випробування.

Запитання ― відповіді

Як підібрати котел?

Опалення «під ключ» від компанії ADAMSON включає розрахунок кількості кВт, необхідної для опалення конкретного приміщення, консультацію (рекомендації) і розробку комплексного проекту з модернізації або монтажу опалення в приміщенні.

Ми розповімо вам про переваги та недоліки кожного з типів опалювальних приладів. Також порекомендуємо, які саме елементи системи опалення найкраще застосувати у вашій оселі. Мова йде про систему трубопроводів і радіаторів, бойлер, циркуляційні насоси, систему «тепла підлога» та інші.

Перед цим етапом бажано провести енергоаудит. Він допоможе якнайкраще зрозуміти потенційну витрату енергоресурсів, яка буде необхідна для підтримання комфортних умов у приміщенні.

Важливо зрозуміти, який тип опалювального приладу найкраще підійде для вашої оселі. Також потрібно розрахувати його потужність, щоб забезпечити максимально комфортні умови проживання.

Газовий котел - універсальний опалювальний пристрій. Завдяки широкій розповсюдженості газових мереж установити його можна практично в будь-якому домі, куди підведений газопровід.

Переваги газових котлів:

  • мають дуже високий коефіцієнт корисної дії (ККД, %);
  • вони прості у використанні;
  • наділені широким функціоналом;
  • можна встановити як у квартирі, так і в приватному будинку.

Недоліки газових котлів:

  • потрібно регулярно обслуговувати;
  • на запуск вперше потрібна затверджена документація від оператора газових мереж.

З вересня 2021р., завдяки регламенту Європейського Союзу щодо екодизайну, ринок побутового опалювального обладнання змінюється – на перший план виходять економія енергоносіів та використання відновлюваної енергії. Виробники котлів зобов’язані випускати та встановлювати тільки конденсаційні котли – найекономічніші газові прилади. За рахунок явища конденсації (для додаткового нагрівання теплоносія використовується тепло водяної пари, яка утворилася при спалюванні газу) ККД конденсаційного котла перевищує показник 100%, а продукти горіння виходять у атмосферу із значно меншою температурою.

Переваги конденсаційного котла:

  • економія споживання газу може досягати до 35%, в порівнянні з неконденсаційним котлом;
  • зменшується температура викидних газів, відповідно зменшується їх шкідливий вплив на екологію;
  • добре поєднуються з теплою підлогою та іншими нагрівальними приладами.

Вартість такого котла вища від традиційного. Проте в конденсаційному котлі використовуються високотехнологічні деталі, які значно збільшують термін експлуатації агрегату та підвищують показники потужності. Оскільки така техніка купляється на роки, вартість котла окупиться в процесі експлуатації за рахунок меншої витрати палива.

Твердопаливний котел — чудова альтернатива газовому. Для роботи він може використовувати широкий спектр палива: дрова, дерев’яні пелети, вугілля та інші енергоресурси.

Переваги твердопаливних котлів:

  • ви отримуєте незалежність від газових мереж і ціни на природний газ;
  • такі пристрої мають доволі просту конструкцію;
  • вони достатньо економні;
  • можуть працювати на різних видах палива.

Недоліки твердопаливних котлів:

  • повинні встановлюватися в окремих приміщеннях;
  • не можна встановлювати в квартирах;
  • паливо потрібно регулярно завантажувати, а продукти згоряння — видаляти.

Електричний котел для роботи використовує лише електричну енергію, відповідно ви отримуєте незалежність від інших енергоресурсів.

Переваги електричних котлів:

  • мають компактні розміри;
  • вони практично безшумні;
  • не потребують спеціального догляду;
  • не забруднюють атмосферу викидами CO2 та інших газів.

Недоліки електричних котлів:

  • споживають значно більше електроенергії, у порівнянні з газовими чи твердопаливними котлами;
  • потрібна більша потужність електромережі
  • потребують надійного заземлення;
  • існує більша ймовірність ураження електричним струмом (у порівнянні з іншими типами котлів).

Які переваги і недоліки теплових насосів?

Тепловий насос - система опалення, яка використовує альтернативне джерело енергії, максимально зберігає природні ресурси і не має негативного впливу на навколишнє середовище.

Теплові насоси дозволяють скорочувати витрати на опалення на 70 %, не потребують дорогого технічного обслуговування та працюють безшумно. Термін роботи — до 50 років, їх можна змонтувати навіть на даху багатоповерхівки.

Переваги теплових котлів:

  • економічні у використанні та мають високий рівень окупності;
  • не потребують спеціального догляду;
  • не здійснюють викидів СО2 та інших газів;
  • безпечні з точки зору ймовірності виникнення пожежі чи вибуху;
  • найефективніше працюють із низькотемпературними системами опалення (наприклад, теплою підлогою);
  • більшість моделей у конструкції мають інвертор, який дозволяє використовувати тепловий насос для охолодження приміщення влітку.

Недоліки теплових котлів:

  • потребують більше капіталовкладень, у порівнянні з іншими типами опалювальних пристроїв;
  • в особливо холодний період теплові насоси типу повітря-вода вимагають наявності додаткового джерела тепла (бойлера, котла чи ін.).

Які переваги і недоліки геліоколекторів?

ГЕЛІОКОЛЕКТОРИ (СОНЯЧНІ СИСТЕМИ)

Геліоколектори, або сонячні системи (вакуумні чи трубчасті), перетворюють енергію сонячних променів у тепло, що використовується для опалення та гарячого водопостачання. Вважаються одними з найбільш екологічних опалювальних приладів, адже в процесі роботи не здійснюють жодних викидів парникових газів.

Переваги геліоколекторів (сонячних систем):

  • економічні у використанні та мають високий рівнень окупності;
  • не потребують спеціального догляду;
  • не здійснюють викидів СО2 та інших газів;
  • безпечні з точки зору ймовірності виникнення пожежі чи вибуху.

Недоліки геліоколекторів (сонячних систем):

  • для встановлення необхідно більше капіталовкладень, у порівнянні з іншими типами опалювальних пристроїв;
  • у холодний період, а також за відсутності сонячних променів (у т.ч. уночі) потребують наявності додаткового джерела тепла (бойлера, котла чи ін.);
  • геліоколектори займають достатньо багато місця для встановлення, тому їх буде проблематично використовувати у багатоквартирних будинках.

Які радіатори обрати?

Радіатор нагріває повітря у приміщенні. Радіатори розрізняють у залежності від матеріалу, з якого вони були виготовлені: чавунні, алюмінієві, сталеві, біметалеві. По конструкції радіатори бувають панельні, трубчаті, секційного типу та конвектори.

  • Чавунні радіатори – найстаріший вид батарей опалення. Вони довго нагріваються, досить громіздкі та служать до 50 років. Їх головний плюс – низька вартість у поєднанні зі здатністю витримувати найтяжчі умови експлуатації.
  • Алюмінієві радіатори – мають гарну тепловіддачу та приємні на вигляд, тож пасуватимуть до будь-якого інтер’єру. Мінусом є те, що алюміній схильний до корозії і вимагає високої якості теплоносія (води).
  • Сталеві радіатори – бувають панельні та трубчаті. Перший варіант -бюджетний, має високу тепловіддачу. Трубчаті сталеві батареї дорожчі за ціною, проте довше експлуатуються. До загальних недоліків відноситься їх нестійкість до гідроударів (не встановлюють у багатоповерхових будинках) та схильність до корозії.
  • Біметалеві радіатори – поєднують у собі трубчату серцевину зі сталі та алюмінієву оболонку. Вони надійні та міцні, проте дорого коштують. Також їх тепловіддача дещо нижча, ніж у алюмінієвих радіаторів.

Які труби обрати?

Труби – ще один важливий елемент опалення, тісно пов’язаний із радіаторами. Залежно від матеріалу розрізняють: сталеві, поліпропіленові, металопластикові, мідні та PEX-труби (із зшитого поліетилену).
  • Сталеві труби – довговічні бюджетні труби, які не бояться гідроударів та перепадів тиску. Їх недолік - в схильності до корозії та накопиченні відкладень.
  • Поліпропіленові труби – підходять майже для усіх видів трубопроводів. Вони не схильні до корозії, не іржавіють не шумлять та служать до 50 років. Єдиний недолік – чутливість до високих температур (не підходять для пожежонебезпечних приміщень).
  • Металопластикові труби  – мають п’ятишарову структуру: поліетилен, клей та алюмінієва фольга. Не бояться корозії, відкладень та іржі, добре гнуться, тому їх прокладають у приміщеннях зі складною геометрією. Металопластикові труби не переносять прямого сонячного світла та відкритого вогню.
  • Мідні труби – довговічні та не схильні до корозії. Гарно експлуатуються, проте мають високу початкову вартість.
  • PEX-труби – відрізняються міцністю та стійкістю до високих температур. Труби та обладнання для монтажу мають високу вартість.

Які є варіанти теплої підлоги?

  • Водяна тепла підлога – у якості джерела тепла використовується вода, яка циркулює по гнучким трубам. Елементи цього виду підлоги сумісні з будь-якими видами покриття (плитка, ламінат, лінолеум та ін.).
  • Електрична тепла підлога  – розрізняється по типу елементу, який нагріває (мат, нагрівальний кабель, інфрачервоний обігрів). Система з нагрівальним кабелем потребує виготовлення додаткової стяжки. Підлога з використанням інфрачервоної плівки – найбільш сучасний та прогресивний варіант. Монтується безпосередньо під покриттям підлоги. Нагрівальний мат – це тонкий кабель, наклеєний на сітку із теплотканини.

Що таке ІТП?

Теплові пункти можуть розподіляти тепло в мережах централізованого теплопостачання як окремих будівель, так і цілих селищ. Кожна будівля має індивідуальні вимоги до облаштування системи опалення, наприклад, кількість і тип контурів нагріву, форму гарячого водопостачання, які слід врахувати при підборі та підключенні необхідного обладнання. Розмір теплового пункту в першу чергу визначається потребами в обігріві будівлі, яку треба опалювати. Температура і тиск первинного блока живлення визначають, який буде режим роботи теплового пункту - залежний чи автономний.

Індивідуальні теплопункти пристосовані до роботи практично з будь-якими системами гарячого водопостачання та опалення і забезпечують високий рівень комфорту для проживання/навчання/праці. Функції контролю, оптимізація теплопередачі, вбудовані компоненти забезпечують довговічність і безпеку експлуатації, а, також зводять до мінімуму витрати, що безперечно вигідно у використанні.

Та все ж для багатьох мереж централізованого теплопостачання необхідно враховувати індивідуальні технічні умови під’єднання, для яких потрібно підбирати спеціальні регулювальні компоненти. А іноді необхідно виготовити конструкцію теплового пункту під замовлення. Тому, щоб підібрати оптимальну конфігурацію, яка відповідатиме саме Вашим вимогам - звертайтесь до спеціалістів компанії Адамсон.

ІТП
Відгуки наших клієнтів і партнерів
Дякуємо за довіру та співпрацю!
Ваш партнер з енергозбереження
Заклад Дошкільної Освіти Теремок
Адміністрація, працівники, батьки, діти висловлюють найтепліші слова подяки ТОВ «Енергосервісній компанії «Адамсон»» м. Івано-Франківськ, особисто виконробу Урядко Мстиславу Володимировичу за розуміння, підтримку та створення комфорту, а саме…
Читати весь відгук
Ганна Геник
В день професійного свята бажаємо творчого натхнення та сповнення задумів.
Читати весь відгук
Оксана Іванюк, голова ОСББ «Китайська стіна»
Наше ОСББ оголосило такий собі тендер на проведення робіт по утепленню наших будинків. Пропозиції надали 6 фірм. Працівники Адамсон найкраще і найкомплексніше підготувалися до даного процесу - детально роз'яснили процес утеплення, як він буде…
Читати весь відгук