Утеплення багатоквартирних будинків
розробка рішень по утепленню будівель будь-якої складності і конфігурації.
Утеплення багатоквартирних будинків
використання комплексних систем теплоізоляції гарантує довговічність та надійність утеплення
Утеплення багатоквартирних будинків
супровід спеціалістів від початку реалізації проєкту термомодернізації до його завершення
Утеплення багатоквартирних будинківУтеплення багатоквартирних будинківУтеплення багатоквартирних будинків

Замовити утеплення будинку

утеплення фасаду

утеплення фасаду

утеплення цоколя

утеплення цоколя

утеплення горища

утеплення горища

Утеплення підвалу

Утеплення підвалу

А чи знаєте ви, що проєктний менеджер може зекономити об'єднанню власників квартир від 15% витрат на проєкти по термомодернізації?

Звертайтесь за консультацією +38 (0342) 591279, +38 (067) 652 6370

За результатами інструментального енергоаудиту наші експерти розробляють рішення по утепленню будівель будь-якої складності і конфігурації. Ми виконуємо роботи по утепленню стін, цоколів, горищ і підвальних приміщень, заміні та герметизації вікон і дверей, встановленню рекуператорів, монтуємо системи опалення та водопостачання тощо.

Якісно виконана теплоізоляція підвищує вартість нерухомості, зберігає стіни фасаду, продовжує термін «життя» будинку і милує око красивим декоративним покриттям.

утеплення квартир

Зменшення тепловтрат через стіни до 70%

утеплення багатоквартирних будинків

Зниження вартості комунальних платежів до 70%


У нашої компанії є досвід роботи з банками, кредитними установами, фондами та достатня кількість фахівців і менеджерів, які надають супровід голові ОСББ і самим мешканцям від початку реалізації проєкту термомодернізації й до його завершення. Також ми спроможні забезпечити достатньо швидкий темп виконання робіт, що для ОСББ є важливим, якщо об’єднання бере кредит. Адже тоді йому менше грошей доводиться сплачувати у вигляді відсотків.

Використання комплексних систем теплоізоляції одного виробника гарантує довговічність та надійність утеплення. Скажімо, виробник матеріалів Baumit дає гарантію експлуатації своїх систем теплоізоляції більше 25 років.

ЕТАПИ ТЕРМОМОДЕРНІЗАЦІЇ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ

 • 1
  Енергетичний аудит та узгодження робіт
 • 2
  Заміна вікон та дверей в квартирах та місцях загального користування
 • 3
  Встановлення рекуператорів
 • 4
  Утеплення фасаду
 • 5
  Утеплення цоколя
 • 6
  Утеплення підвального приміщення та горища
 • 7
  Утеплення теплопроводів у підвалах і на горищі
 • 8
  Встановлення ІТП, монтаж систем опалення і водопостачання
При необхідності заміни старих вікон проводимо теплий монтаж віконних конструкцій із дотримання всіх норм ДСТУ та вимог енергозбереження. Відмінність від звичного холодного монтажу проводиться теплоізоляція підвіконної планки та захист монтажної піни ззовні та всередииі приміщення гідро- і пароізолюючими плівками.

Якщо стан віконних рам задовільняє вимоги термоізоляції, то для покращення енергозбереження можна просто замінити прості склопакети на енергозберігаючі, які мають втричі вищий теплоопір.
Для забезпечення належного повітрообміну у приміщенні рекомендовано встановлювати рекуператори повітря. Встановлення рекуператорів також до 80% зменшує тепловтрати через вентиляцію
Очищення старої поверхні від бруду та відпадаючих зруйнованих елементів має бути ретельним, грунтівка під утеплювач має глибоко проникати і мати гідрофобні властивості.

В залежності від кривизни стіни обирається спосіб монтажу утеплювача (під гребінку, точково на «маяки»).

Ретельність пропінення стиків утеплювача, втоплення фасадної сітки в клей, час висихання клею, використання металевих дюбелів та дотримання всіх інших технологічних вимог забезпечать міцність, надійність та довговічність утеплювача.
Особливості утеплення цоколя обумовлені близькістю до поверхні землі. Утеплювач цоколя не повинен поглинати вологу, тому рекомендовано використовувати екструдований пінопласт або піноскло. Декоративний шар повинен бути стійким до механічних навантажень (ударів), морозостійким та стійким до дії солей тощо.
.
Тому для оздоблення цоколя найчастіше використовується морозостійка плитка, камінь, мозаїчні штукатурки (резюмар). Декоративний шар не повинен прилягати до відмостки чи бруківки, Потрібно залишити не менше 1 см, щоб взимку замерзла вода не створювала тиск і віповідно не руйнувала поверхню.
При утепленні підвальних приміщень слід обирати матеріал, який забезпечить захист житлових приміщень від проникнення вологи і грибка. Тому найкраще для цієї мети використовувати пінопласт (окрім приміщень котельні).

Горище може утеплюватись двома способами – поєднання стяжки і пінопласту, або встановлення на дерев’яний каркас мінеральної вати.
Для утеплення теплопроводів використовується фольгована мінеральна вата. У випадку виходу труби на вулицю утеплювач зверху рекомендовано зашити металом.
Встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП) дозволяє до 30% зменшити споживання енергоносіїв. Термін окупності ІТП орієнтовно 2-3 опалювальні сезони.

ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

Програма "Енергодім" та послуги проєктного менеджера

Кошти, необхідні для фінансування цих робіт, власникам квартир у багатоповерхівках, які об’єдналися в ОСББ, нині пропонує програма Фонду енергоефективності «Енергодім». З програмою, її умовами та вимогами можна ознайомитися на сайті Фонду енергоефективності.

А в серпні 2020 р. Фонд енергоефективності прийняв нові зміни до програми та заклав відшкодування на рівні 70% послуг проектних менеджерів. Відтепер ОСББ зможе найняти цілий колектив спеціалістів ADAMSON, як проектного менеджера, який буде супроводжувати проект енергомодернізації будівлі ОСББ по програмі Енергодім з першого кроку та до останнього.

Послуги "під ключ", комплексний підхід, спеціалісти - проєктанти, інженери, аудитори, менеджери та будівельники, наш досвід утеплення більше 300 000 м2 поверхонь - дозволять Вам отримати і якісну теплоізоляцію, і значну економію коштів.

Недоліки «клаптикового» утеплення

Ефективна термомодернізація будівлі однозначно повинна проводитись комплексно. Тепловий контур має бути замкнутий, а неопалювальні приміщення мають бути відділені від опалювальних теплоізоляційними матеріалами. Слід суворо дотримуватись технологічних вимог і використовувати якісні матеріали. Адже можна зекономити на ґрунтовці глибокого проникнення і використати пластмасові дюбелі, але потім при сильних поривах вітру таке утеплення «отримає крила», що ми теж часто спостерігаємо на стінах багатоквартирних будинків.

Важливо розуміти, що пінопласт має властивості «термоса». При правильному утепленні всієї будівлі волога зсередини буде відводитися через вентиляцію. Але при точковому утепленні вона відходитиме через стіну навколо утепленої зони. Ця волога і різниця температур за утепленими і неутепленими ділянками в майбутньому спричинить появу плісняви і призведуть до руйнування стіни будинку.

Можна, звісно, і зневажити майбутні проблеми сусідів, правильно розрахувати на своїй стіні «точку роси» та підібрати товщину покриття, але такі роботи зазвичай проводять альпіністи і у 90 відсотках випадків через специфіку їх виконання у них немає практичної можливості дотриматись вимог. Зокрема, витримати час на висихання клею згідно з технологічною картою. Тому з часом таке покриття зруйнується.

Проблеми багатоквартирних будівель старого житлового фонду

Найбільшим недоліком до 80 відсотків багатоповерхових будинків старого житлового фонду є  значні втрати тепла через фасадні і цокольні частини та підвали. А панельні будинки через властивості бетону взагалі дуже погано тримають тепло.

При проєктуванні таких будинків питання енергозбереження взагалі не брали до уваги. Ми виявляємо «містки холоду» у конструкціях бетонних балконів, дашках над ними, різних бетонних виступах і перемичках, які ми потім усуваємо, коли проводимо комплексне утеплення. Дуже поширеною проблемою є протікання покрівель та несправні водостічні системи, які є причиною інтенсивного руйнування стін і конструкцій.

При аналізі стану таких будинків часто необхідно проводити інженерне обстеження несучих конструкцій будівель і вже на основі його висновків готувати проєктні рішення для термомодернізації будинку. Тому спільно для всього багатоквартирного будинку рекомендовано проводити  енергетичний аудит та утеплення фасаду, цоколя, горища, підвалу, встановлення ІТП тощо. Фактично весь старий житловий фонд України потребує термомодернізації.

Тепловтрати у багатоквартирних будинках старого житлового фонду

Порівняння фактичних значень опору теплопередачі огороджувальних конструкцій типових житлових будинків масової забудови м. Львова (без термомодернізації) з мінімально допустимими (Rq min)*

(*ДБН В.2.6-31:2006 «Будівництво. Конструкції будівель і споруд. Теплова ізоляція будівель» зі Зміною №1 від 01.07.2013)

ВИД ОГОРОДЖУВАЛЬНОЇ КОНСТРУКЦІЇ ФАКТИЧНІ ЗНАЧЕННЯ RQ, М2·К/ВТ ЗНАЧЕННЯ RQ MIN, М2·К/ВТ
1 Зовнішні стіни 0,9 ÷ 1,2 3,3
2 Суміщені покриття 1,2 ÷ 1,4 5,35
3 Горищні покриття та перекриття неопалювальних горищ 1,3 ÷ 1,6 4,95
4 Перекриття над проїздами та неопалювальними підвалами 0,9 ÷ 1,5 3,75
5 Світлопрозорі огороджувальні конструкції 0,36 0,75
6 Вхідні двері в багатоквартирні житлові будинки та в громадські будинки 0,25 0,5
7 Вхідні двері в малоповерхові будинки та в квартири, що розташовані на перших поверхах багатоповерхових будинків 0,4 0,65
ВІДГУКИ:
УСІ ВІДГУКИ