Утеплення багатоквартирних будинків

Замовити консультацію

Реалізація заходів із дотриманням всіх вимог програми "Енергодім"

Проводимо комплексний енергоаудит будівлі, розробляємо Сертифікати енергоефективності, надаємо необхідну проєктно-кошторисну документацію. Виконуємо роботи по утепленню фасаду та цоколя, горища та підвалу, заміні вікон та дверей; проєктуємо та встановлюємо системи опалення і вентиляції.

Приклади робіт
Комплексне утеплення будівлі
Комплексне утеплення будівлі
Енергозберігаючі вікна та двері
Енергозберігаючі вікна та двері
 ІТП та модернізація опалення
ІТП та модернізація опалення

Стіни - 40%;

Вентиляція - 20%.

Підлога - 5%;

Вікна - 20%;

Дах - 15%;

За результатами інструментального енергоаудиту наші експерти розробляють рішення по утепленню будівель будь-якої складності і конфігурації. Ми виконуємо роботи по утепленню стін, цоколів, горищ і підвальних приміщень, заміні та герметизації вікон і дверей, встановленню рекуператорів, монтуємо системи опалення та водопостачання тощо.

Якісно виконана теплоізоляція підвищує вартість нерухомості, зберігає стіни фасаду, продовжує термін «життя» будинку і милує око красивим зовнішнім виглядом.

У нашої компанії є досвід роботи з банками, державними та міжнародними фондами і достатня кількість фахівців і менеджерів, які надають супровід голові ОСББ і мешканцям будинку від початку реалізації проєкту термомодернізації і до його завершення.

Використання комплексних систем теплоізоляції гарантує довговічність та надійність утеплення. Скажімо, виробник матеріалів Baumit гарантує експлуатацію своїх систем скріпленої теплоізоляції більше 25 років.

Зменшення оплати за енергоносії 40-50%
Зменшення оплати за енергоносії 40-50%
Вартість вашої нерухомості росте
Вартість вашої нерухомості росте

Етапи термомодернізації багатоквартирного будинку

1
Енергетичний аудит та узгодження робіт
2
Заміна вікон та дверей в квартирах та місцях загального користування
3
Встановлення припливно-витяжної вентиляції
4
Утеплення фасаду
5
Утеплення цоколя
6
Утеплення підвального приміщення та горища
7
Утеплення трубопроводів у підвалах і на горищі
8
Встановлення ІТП, модернізація систем опалення і водопостачання

Енергетичний аудит та узгодження робіт

За допомогою комплекту високоточного обладнання проводяться інструментальні заміри, на основі яких сертифіковані експерти-аудитори надають звіт із детальними рекомендаціями по енергозбереженню.

Заміна вікон та дверей в квартирах та місцях загального користування

При необхідності заміни старих вікон проводимо "теплий" монтаж віконних конструкцій із дотримання всіх норм ДСТУ та вимог енергозбереження. Відмінність від звичного холодного монтажу проводиться теплоізоляція підвіконної планки та захист монтажної піни ззовні та зсередини приміщення гідроізолюючими та пароізолюючими матеріалами.

Якщо стан віконних рам задовільняє вимоги термоізоляції, то для покращення енергозбереження можна просто замінити звичайні склопакети на енергозберігаючі, які мають втричі вищий теплоопір.

Встановлення припливно-витяжної вентиляції

Використання рекуператорів повітря не тільки забезпечує належний повітрообмін у приміщенні, але й до 80% зменшує тепловтрати через вентиляцію.

Утеплення фасаду

Очищення старої поверхні від бруду та відпадаючих зруйнованих елементів має бути ретельним, грунтівка під утеплювач має глибоко проникати і мати гідрофобні властивості.

В залежності від кривизни стіни обирається спосіб монтажу утеплювача.

Використання сертифікованих матеріалів та ретельність дотримання всіх технологічних вимог при виконанні робіт забезпечують міцність, надійність та довговічність системи утеплення.

Утеплення цоколя

Особливості утеплення цоколя обумовлені близькістю до поверхні землі. Утеплювач цоколя не повинен поглинати вологу, тому рекомендовано використовувати екструдований піноплас. Декоративний шар повинен бути стійким до механічних навантажень (ударів), різких перепадів температури, дії солей, тощо.

Тому для оздоблення цоколя найчастіше використовується морозостійка плитка, камінь, мозаїчні штукатурки (резюмар). Декоративний шар не повинен прилягати до відмостки чи бруківки.

Утеплення підвального приміщення та горища

При утепленні підвальних приміщень слід обирати матеріал, який забезпечить захист житлових приміщень від проникнення вологи і грибка. Тому найкраще для цієї мети використовувати пінопласт (окрім приміщень котельні).

Горище може утеплюватись двома способами – поєднання стяжки і пінопласту, або мінеральною ватою.

Утеплення трубопроводів у підвалах і на горищі

Для утеплення трубопроводів та теплотрас переважно використовується фольгована мінеральна вата.

Встановлення ІТП, модернізація систем опалення і водопостачання

Встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП) дозволяє до 30% зменшити споживання енергоносіїв. Термін окупності ІТП орієнтовно 2-3 опалювальні сезони.

Запитання ― відповіді

Які заходи з енергоефективності входять у пакети програми "Енергодім"

Нижче наведений перелік заходів з енергоефективності, що входять до Пакетів «А» та «Б». Кожен з Пакетів містить обов’язкові та необов’язкові заходи.

packages

Обов’язкові заходи

  1. Встановлення вузла комерційного обліку теплової енергії.
  2. Встановлення або модернізація індивідуального теплового пункту (ІТП).
  3. Заміна або модернізація загальнобудинкового котла або/та допоміжного обладнання (наприклад, насосів, систем автоматичного регулювання тощо).
  4. Теплоізоляція або/та заміна трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання в неопалювальних приміщеннях.
  5. Теплоізоляція або/та заміна трубопроводів системи гарячого водопостачання в неопалювальних приміщеннях.
  6. Гідравлічне балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів. Від обов’язкових заходів ОСББ може відмовитися лише, якщо є підстави для їх виключення, вказані в Програмі.

Додаткові (необов’язкові) заходи Пакета «А»

  1. Комплекс робіт із теплоізоляції та влаштування опалювальних і неопалюваних горищ (технічних поверхів) і дахів.
  2. Модернізація системи гарячого водопостачання.
  3. Встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії на потреби опалення або/та приладів – розподілювачів теплової енергії у квартирах.
  4. Встановлення автоматичних регуляторів температури повітря в приміщеннях на опалювальних приладах водяної системи опалення у квартирах або/та в приміщеннях (місцях) загального користування будівлі.
  5. Заміна або/та теплоізоляція трубопроводів системи опалення або/та приладів водяної системи опалення в приміщеннях (місцях) загального користування будівлі.
  6. Заміна або ремонт блоків віконних або/та блоків балконних дверних у приміщеннях (місцях) загального користування будівлі.
  7. Заміна або ремонт зовнішніх дверей або/та облаштування тамбурів зовнішнього входу.
  8. Комплекс робіт із модернізації та облаштування системи освітлення в приміщеннях (місцях) загального користування будівлі.

Пакет «Б» (Комплексний) – грант 50 % (70 % для перших 500 проектів)

Обов’язкові заходи

1. Усі обов’язкові заходи з Пакета заходів «А».
2. Комплекс робіт із теплоізоляції та влаштування:
– зовнішніх стін;
– опалювальних і неопалювальних горищ (технічних поверхів) і дахів;
– плит перекриття підвалу.
3. Заміна або ремонт зовнішніх дверей та/або облаштування тамбурів зовнішнього входу.
4. Заміна або ремонт блоків віконних і блоків балконних дверних у приміщеннях (місцях) загального користування будівлі.

Додаткові (необов’язкові заходи) Пакета «Б»

  1. Комплекс робіт із теплоізоляції та влаштування зовнішніх стін нижче ніж рівень ґрунту.
  2. Модернізація системи гарячого водопостачання.
  3. Заміна або/та теплоізоляція трубопроводів системи опалення або/та приладів водяної системи опалення в приміщеннях (місцях) загального користування будівлі.
  4. Заміна або/та теплоізоляція трубопроводів системи опалення або/та приладів водяної системи опалення у квартирах.
  5. Встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії на потреби опалення або/та приладів – розподілювачів теплової енергії у квартирах.
  6. Встановлення автоматичних регуляторів температури повітря в приміщеннях на опалювальних приладах водяної системи опалення у квартирах або/та в приміщеннях (місцях) загального користування будівлі.
  7. Заміна або ремонт блоків віконних або/та блоків балконних дверних у квартирах, утеплення та скління наявних балконів і лоджій.
  8. Комплекс робіт із модернізації та облаштування системи освітлення в приміщеннях (місцях) загального користування будівлі.
  9. Комплекс робіт із модернізації та облаштування системи вентиляції зі встановленням рекуператорів.
  10. Інші типи модернізації системи внутрішнього теплопостачання.

Недоліки «клаптикового» утеплення

Ефективна термомодернізація будівлі однозначно повинна проводитись комплексно. Тепловий контур має бути замкнутий, а неопалювальні приміщення мають бути відділені від опалювальних теплоізоляційними матеріалами. Слід суворо дотримуватись технологічних вимог і використовувати якісні матеріали. Адже можна зекономити на ґрунтовці глибокого проникнення і використати пластмасові дюбелі, але потім при сильних поривах вітру таке утеплення «отримає крила», що ми теж часто спостерігаємо на стінах багатоквартирних будинків.

Важливо розуміти, що пінопласт має властивості «термоса». При правильному утепленні всієї будівлі волога зсередини буде відводитися через вентиляцію. Але при точковому утепленні вона відходитиме через стіну навколо утепленої зони. Ця волога і різниця температур за утепленими і неутепленими ділянками в майбутньому спричинить появу плісняви і призведуть до руйнування стіни будинку.

Можна, звісно, і зневажити майбутні проблеми сусідів, правильно розрахувати на своїй стіні «точку роси» та підібрати товщину покриття, але такі роботи зазвичай проводять альпіністи і у 90 відсотках випадків через специфіку їх виконання у них немає практичної можливості дотриматись вимог. Зокрема, витримати час на висихання клею згідно з технологічною картою. Тому з часом таке покриття зруйнується.

клаптикове утелення

Тепловтрати у багатоквартирних будинках старого житлового фонду

Порівняння фактичних значень опору теплопередачі огороджувальних конструкцій типових житлових будинків масової забудови м. Львова (без термомодернізації) з мінімально допустимими (Rq min)*

(*ДБН В.2.6-31:2006 «Будівництво. Конструкції будівель і споруд. Теплова ізоляція будівель» зі Зміною №1 від 01.07.2013)

Можна, звісно, і зневажити майбутні проблеми сусідів, правильно розрахувати на своїй стіні «точку роси» та підібрати товщину покриття, але такі роботи зазвичай проводять альпіністи і у 90 відсотках випадків через специфіку їх виконання у них немає практичної можливості дотриматись вимог. Зокрема, витримати час на висихання клею згідно з технологічною картою. Тому з часом таке покриття зруйнується.

Відгуки наших клієнтів і партнерів
Дякуємо за довіру та співпрацю!
Ваш партнер з енергозбереження
Заклад Дошкільної Освіти Теремок
Адміністрація, працівники, батьки, діти висловлюють найтепліші слова подяки ТОВ «Енергосервісній компанії «Адамсон»» м. Івано-Франківськ, особисто виконробу Урядко Мстиславу Володимировичу за розуміння, підтримку та створення комфорту, а саме…
Читати весь відгук
Ганна Геник
В день професійного свята бажаємо творчого натхнення та сповнення задумів.
Читати весь відгук
Оксана Іванюк, голова ОСББ «Китайська стіна»
Наше ОСББ оголосило такий собі тендер на проведення робіт по утепленню наших будинків. Пропозиції надали 6 фірм. Працівники Адамсон найкраще і найкомплексніше підготувалися до даного процесу - детально роз'яснили процес утеплення, як він буде…
Читати весь відгук