Що потрібно знати про теплу підлогу: зважуємо «за» і «проти»

09 березня 2020

Професійно змонтована тепла підлога дозволяє економити до 30% енергії в порівнянні з радіаторами, не порушує цілісність інтер'єру, добре працює з «автоматикою». У цій статті ми зважили плюси і мінуси системи, а також зібрали цікаві факти і корисні поради по темі.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СИСТЕМУ «ТЕПЛА ПІДЛОГА»


  • Головна мета теплої підлоги – комфорт, а не економія. Про економію на опаленні можна говорити тільки у випадку з добре утепленими будинками.
  • 26 ° С – рекомендована температура на видачу для теплої підлоги в житлових кімнатах. Температура понад 35 ° С – шкідлива для ніг (провокує варикоз) та самої підлоги, оскільки може спровокувати пошкодження системи.
  • Не варто розраховувати на миттєвий нагрів кімнати – щоб прогріти приміщення повністю теплій підлозі може знадобитися до 10 годин.
  • В процесі монтажу підлога піднімається на 6-10 см – це обов'язково слід врахувати при невисоких стелях у приміщенні.
  • Розставлені на теплій підлозі пластикові меблі при нагріванні виділяють шкідливі речовини. Для продовження служби будь-яких своїх меблів ставте їх на водяну теплу підлогу або використовуйте кабель, що саморегулюється, для електричної.
  • Якщо тепла підлога встановлена під ламінатом або деревом, підвищуйте температуру поступово – для продовження служби покриття.
  • Якщо труба теплої підлоги покладена дуже близько до зовнішньої стіни, будьте готові переплачувати за опалення. Адже за таких умов теплоносій в системі більш інтенсивно охолоджується і вимагає частого підігріву.
  • Теплу підлогу можна монтувати в будь-який час року, але бажано це робити при новому будівництві після того, як залита чорнова стяжка і покладений шар утеплювача.
Термоголівка для теплої підлоги Термоголівка для теплої підлоги Термоголівка для теплої підлоги Термоголівка для теплої підлоги

Термоголівка для теплої підлоги

ТЕПЛА ПІДЛОГА – КОМФОРТ ТА ЗАТИШОК У КОЖНІЙ КІМНАТІ


Тепла підлога доречна у будь-якій із кімнат: в ігрових дитячих кімнатах або великій вітальні, в спальнях або на кухнях, в санвузлах, коридорах, на балконах ... Приємний факт – тепла підлога у ванній прискорить процес висихання випраної білизни, а також попередить появу цвілі в зв'язку з високою вологістю в приміщенні.

Експерти рекомендують поєднувати теплу підлогу з іншими елементами опалювальної системи. В такому випадку вибирайте площу для монтування системи на свій розсуд. Якщо ж ви плануєте зробити теплу підлогу єдиним джерелом тепла в будинку, його слід монтувати у всіх кімнатах одночасно і тільки після комплескного утеплення.

ТЕПЛА ПІДЛОГА VS РАДІАТОРИ, КОНВЕКТОРИ


Тепла підлога – автономна система опалення, яка являє собою підлоговий настил. У порівнянні з радіаторами і конвекторами у неї цілий список плюсів:

  • приміщення прогрівається рівномірно;
  • через відсутність конверсії повітря виключається циркуляція пилу;
  • у приміщенні відсутні сирі куточки – це унеможливлює розвиток грибка;
  • вологість завжди залишається в нормі;
  • дозволяє економити 20-30% енергії в порівнянні з радіаторною системою опалення;
  • оскільки нагрівальні елементи знаходяться поза доступом, немає ризику отримати опік або травму від контакту з носієм тепла (особливо це актуально для будинків, де є діти);
  • тепла підлога «невидима» і тому не порушує цілісність інтер'єру;
  • дозволить відмовитися від теплих капців.

ВИДИ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ


Для приватних будинків рекомендується встановлювати водяну теплу підлогу. Джерело тепла в цій системі – вода, що циркулює гнучкими трубами. Водяна підлога без неприємних наслідків «сусідить» не тільки з плиткою, але також з іншими покриттями (ламінатом, леноліумом) і навіть з деякими видами спеціального, більш дорого, ніж звичайний, паркету (роблять з особливого дерева, яке можна використовувати з теплою підлогою).

Труба KAN-therm Blue Floor PE-RT з антидиф. захистом,

Водяна тепла підлога від енергосервісної компанії ADAMSON: Труба KAN-therm Blue Floor PE-RT з антидиф. захистом, Колекторна гребінка FHF з ротаметрами 8 + 8 Danfoss в комплекті, Насос циркуляційний Wilo, Термостатичний змішувальний клапан TVM-H Danfoss

Плюс такої системи в тому, що вона може брати тепло від котлів, сонячних колекторів, теплових насосів. Мінус в тому, що вона не підходить для квартир в разі централізованого опалення – існує ризик прориву труб, а також ви приречете ваших сусідів недоотримувати тепло, але все одно за нього платити.

Щоб правильно підібрати матеріали, розрахувати кількість труб і визначити оптимальну схему укладання, запросіть фахівців з енергосервісної компанії ADAMSON.

Монтаж водяної теплої підлоги енергосервісною компанією ADAMSON в одному з приватних будинків Івано-Франківської області Монтаж водяної теплої підлоги енергосервісною компанією ADAMSON в одному з приватних будинків Івано-Франківської області Монтаж водяної теплої підлоги енергосервісною компанією ADAMSON в одному з приватних будинків Івано-Франківської області

Монтаж водяної теплої підлоги енергосервісною компанією ADAMSON в одному з приватних будинків Івано-Франківської області

Електричні теплі підлоги розрізняються залежно від нагрівального елемента – кабель, мат (наклеєний на сітку з теплотканини тонкий кабель), інфрачервоний обігрів (найбільш сучасний, прогресивний варіант). Сьогодні найбільш поширена система підлогового обігріву – кабельна. Нагрівальний кабель стелять в бетонну стяжку товщиною 3-5 см і монтують систему під керамічну плитку, камінь, керамограніт.

Електрична тепла підлога Електрична тепла підлога

Електрична тепла підлога

ПОПУЛЯРНІ ПОМИЛКИ ПІД ЧАС МОНТАЖУ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ


  1. Економія на утеплювачі. Для формування підкладки рекомендується мінімум 5 см екструдованого пінопласту. Товщина пенофолу – спіненого поліетилену (5мм) і звичайного пінопласту, які використовуються найчастіше через свою доступність, недостатня.
  2. Відмова від використання теплоізоляції при наявності сусідів знизу. Тепло, за яке ви платите, витрачається нерозумно – висока температура (наприклад, якщо теплоносій дає 40 ° С) гріє перекриття і, відповідно, сусідську стелю.
  3. Недотримання температурного обмеження. При подачі температури більше 45-50 ° С бетон або плитка можуть потріскатися.
  4. Підключення системи водяної теплої підлоги безпосередньо до труб системи опалення. Теплу підлогу правильно робити через окрему гребінку з підмішуванням (щоб в теплу підлогу подавалася вода «правильної» температури).
  5. Неправильно обраний терморегулятор. Бувають випадки, що радіаторні терморегулятори (які працюють по температурі повітря) плутають з терморегуляторами, які встановлюють на контур теплої підлоги (які працюють по температурі теплоносія).
Екструдований пінопласт

Екструдований пінопласт

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ З ЕНЕРГОСЕРВІСНОЮ КОМПАНІЄЮ ADAMSON


Щоб гарантовано отримати очікуваний комфорт, довірте монтаж теплої підлоги професіоналам із ADAMSON. За необхідності фахівці компанії також проінспектують стан вже встановленої системи, а також роботу труб і радіаторів. Замовляючи послуги ADAMSON, ви можете розраховувати на:

  • комплексне проектування системи опалення з урахуванням кількості та вартості матеріалів для кожного конкретного випадку ще до початку робіт;
  • розрахунок необхідної кількості кВт для певної площі;
  • підбір типу опалювального приладу і типу теплої підлоги з оптимальними характеристиками;
  • консультацію щодо використання комбінованої системи опалення;
  • рекомендацію і установку автоматичної системи регулювання роботою теплої підлоги.

Німецьке обладнання та сучасне програмне забезпечення дозволяє співробітникам компанії ADAMSON монтувати теплі підлоги і повноцінні котельні установки не тільки в приватних будинках, але і в комерційних приміщеннях у стислі терміни.

ПРОФЕСІЙНИЙ МОНТАЖ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

ІНШІ СТАТТІ

6.10.2017
Перебої з електрикою, «літні» радіатори, приготування їжі на маленькому вогні, валянки і економне використання освітлення – незамінні атрибути опалювального сезону в нашій країні. Як вибратися з цього виру?
6.11.2017
Як в стислі терміни отримати максимальну вигоду від застосування системи автоматичного терморегулювання? Давайте з’ясуємо в цій статті.
20.11.2021
Не можна просто «утеплюватися» чи замінювати котли без плану. І взагалі, заощадити можна тільки те, що можна виміряти. У кожній громаді найперше потрібно створити чітку систему відстеження витрат енергії, яка працює завдяки мотивованим людям на місцях.