Тепло не втече через вікна

07 вересня 2021

Розберемось, як зменшити тепловтрати через вікна та забезпечити комфорт у помешканні.

Найшвидший та найпростіший спосіб покращити енергоефективність вікна – це замінити склопакет на енергозберігаючий.

Тепло не втече через вікна

Склопакет, фахівці енергосервісної компанії Adamson, рекомендують обирати двокамерний, заповнений інертним газом, із різною товщиною камер – для кращої звукоізоляції. Обов’язковою характеристикою також є енергозберігаюче напилення на склі. Тобто, на внутрішню сторону скла напилюються іони олова чи срібла, що відбивають інфрачервоне випромінювання. Це істотно зменшує тепловтрати зсередини приміщення і проникність сонячного проміння ззовні. В результаті, вікно зберігає тепло взимку і прохолоду влітку.

Та характеристики профільної системи, тобто рами, є не менш важливими в питанні енергозбереження. Чим ширшим буде профіль, і чим більше буде у ньому ізольованих повітряних камер, тим краще він впорається зі збереженням тепла. Фахівці Adamson радять обирати віконні рами щонайменше з шестикамерним профілем.

Тільки оптимальне співвідношення камер в конструкції склопакетів та рамних профілів зробить ваше вікно енергоефективним, – пояснює провідний енергоаудитор компанії Adamson. – Справа в тому, що тепловтрати вікна йдуть через обидва елементи.

Через склопакет більше, через раму – дещо менше. Але це не причина купляти багатокамерний склопакет і малокамерну раму, бо таке вікно навряд буде енергоефективним. Наприклад, вікно із п’ятикамерною рамою і однокамерним склопакетом із одним напиленням має опір десь на рівні 0,61 м2К/Вт. А відповідно до нових вимог ДБН, в опалювальних приміщеннях можна встановлювати вікна з коефіцієнтом опору теплопередачі не менше за 0,75 м2К/Вт

При встановлені вікон варто обирати ту компанію, яка використовує метод «теплого монтажу». Справа в тому, що дуже часто, при заміні старих віконних конструкцій на нові, отвір між рамою та віконним прорізом тільки пропінюється. Але якщо монтажну піну не закрити зверху відкосами, то під впливом температури, вологи та ультрафіолету вона швидко зруйнується і втратить свої властивості.

«Теплий» монтаж включає всі традиційні етапи, включаючи розміщення і вирівнювання рами в отворі, кріплення і запінення. Та перед тим як вставляти вікно, до нього прикріплюється привіконна планка зі спеціального твердого пінопласту дуже високої щільності товщиною 3-3,5 см. На зовнішню та внутрішню сторону монтується пароізоляційна та гідроізоляційна стрічки із двостороннім клейєвим кріпленням, для того щоб пара з приміщення виходила, але ззовні не заходила.

«Теплий» монтаж та енергозберігаючі склопакети забезпечують комфортний мікроклімат в приміщенні та відсутність конденсату на склі. Відповідно, знижується ризик появи цвілі та грибка, стіни не промерзають та зменшуються витрати на опалення.

Також слід звернути увагу на кріплення вікна. Їхня кількість залежить від розміру та ваги вікна. Якщо кількість турбошурупів або пластин буде недостатня, то на фасаді при експлуатації вікна будуть утворюватися тріщини», – наголошують майстри Adamson. Отже, енергозберігаючі вікна – це:

  • тепло взимку і прохолода влітку
  • відсутність конденсату та сирості
  • економія на опаленні
  • зменшення втрат тепла від 30% до 60%

Правильно підібравши склопакет, профільну систему та технологію монтажу, ви зробите власну оселю теплішою та затишнішою. І немає значення, чи це панорамні вікна на дачі, чи мансардні в квартирі.

Тепло не втече через вікна

ІНШІ СТАТТІ

8.02.2016
Як зменшити витоки теплого повітря через дах на 10%, забезпечити рівномірну температуру в приміщенні та знизити вологість повітря з 70% до 55%
22.05.2018
Висока вологість у ванній, та й самій квартирі сприяє розвитку грибка в швах плитки і викликає процеси корозії техніки. Для звичайної квартири природної вентиляції не вистачає, тому варто врівноважити вологість повітря, використовуючи вентиляційну систему.