Повний енергоаудит vs експрес-енергоаудит

29 листопада 2017

Професійний енергоаудит – перший крок до енергозбереження і економії на комунальних платежах. Як не переплатити за послугу на рівному місці? Чому дорого – не означає якісно і «навірняк»? Як не помилитися з вибором сервісної компанії? Читайте відповіді в нашій статті.

ТИПИ ЕНЕРГОАУДИТУ ЗА ЧАСОМ І ОБСЯГОМ ВИКОНУВАНИХ РОБІТЕнергосервісна компанія ADAMSON – одна з небагатьох в Україні, співробітники якої приїжджають на об'єкт зі своїм обладнанням, проводять необхідні розрахунки і виміри. Фахівці компанії розробляють унікальний план дій для кожного окремого випадку – в залежності від побажань і фінансових можливостей клієнта.

Сьогодні в Україні проводять два види енергетичного обстеження – експрес-енергоаудит (найдешевший) і повний інструментальний енергоаудит. Давайте з’ясуємо, який підхід слід вибрати для вашого індивідуального випадку.

Експрес-енергоаудит. Мета швидкого «наскрізного» методу – створити загальну картину технологічних процесів і енергетичних систем об'єкта, а потім (але не обов'язково!) – виявити можливості потенційного енергозбереження. Якщо мова йде про підприємство, проводиться також невелике опитування співробітників, які висловлюють свої зауваження та побажання енергоаудитору.

Експрес-енергоаудит проводиться за короткою програмою, не передбачає використання складних вимірювальних приладів, обмежений за часом і обсягом робіт. Планування будь-яких енергоефективних заходів на основі результатів експрес-обстеження неможливе.

Основні випадки проведення експрес-енергоаудиту:

 • для щойно введених в експлуатацію нових будівель і проектів будівель,
 • для організацій, які за первинну мету ставлять виявлення основних споживачів енергії,
 • за індивідуальним проханням замовника для обстеження окремих ділянок об'єкта.

Повний енергоаудит. За допомогою повного енергоаудиту з'ясовується технічний стан об'єкта, виявляються причини витоків тепла і втрат енергетичних ресурсів, а також розробляються рішення по їх зменшенню та підвищенню енергоефективності будівлі.

Детальне обстеження сьогодні замовляють як для комерційних, так і приватних приміщень. Врахуйте, що кошти, витрачені на проведення комплексного енергообстеження, окупаються набагато швидше для промислових об'єктів, ніж для приватних будинків або невеликих адміністративних будівель.

В Україні є енергосервісні компанії, які безпринципно видають тепловізійну зйомку за повноцінний енергоаудит. Ви повинні розуміти, що така зйомка – лише частина повномасштабного процесу щодо визначення ефективності використання енергетичних ресурсів та оптимізації супутніх витрат

ПІДХІД ADAMSON ДО ПРОВЕДЕННЯ ПОВНОГО ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ЕНЕРГОАУДИТУЕнергосервісна компанія ADAMSON – одна з небагатьох в Україні, співробітники якої приїжджають на об'єкт зі своїм обладнанням, проводять необхідні розрахунки і виміри. Фахівці компанії розробляють унікальний план дій для кожного окремого випадку – в залежності від побажань і фінансових можливостей клієнта.

На одному з хлібокомбінатів за результатами енергоаудиту, вивчивши технологічні процеси, співробітники ADAMSON запропонували оптимізувати виробництво, перевівши одну з 4-х печей на електрику і випікаючи в ній тільки в нічний час – на підприємстві використовують двозонний тариф на електроенергію. Решта печі продовжили роботу на газу. Витрати окупилися через 7 місяців. Відчутна економія, чи не так?

Також, за домовленістю, ви можете розраховувати на консультацію з менш масштабних питань, ніж комплексний енергоаудит – наприклад, перевірка стану окремих елементів системи опалення, якості монтажу теплоізоляції, стану теплої підлоги, горища і т. д.

Переваги роботи з ADAMSON:

 • Ціна повного інструментального енергоаудиту приміщення до 250 кв. м у ADAMSON – 1000 грн (при середній ціні 5 тис. грн y енергоаудиторів, які, як правило, в інструментальному обстеженні обмежуються лише застосуванням тепловізора і, в окремих випадках, аеродверей)
 • Енергоаудитори ADAMSON адаптують кращі практики з енергозбереження з США, Німеччини і Скандинавії.
 • Це перша енергосервісна компанія в Україні, яка на додачу до тепловізійної зйомки почала використовувати аеродвері для виявлення тепловтрат.
 • Енергоаудитори компанії першими в Україні і СНД сертифіковані в Building Performance Institute (Існтитут енергоефективного будівництва) в США.
 • Компанія займається інструментальним енергоаудитом більше 3 років і вже встигла провести понад 1000 комплексних енергетичних обстежень по всій Україні.

Для виявлення осередків тепловтрат енергоаудитори ADAMSON використовують тепловізор, димовий олівець і аеродвері.

Переваги використання аеродверей:

 • точне виявлення витоків повітря і визначення рівня їх впливу на енергоефективність будівлі;
 • виявлення необхідності додаткової вентиляції приміщення;
 • оцінка герметичності окремих секцій або приміщень.Тепловізор, аеродвері, димогенератор

Для перевірки витоків газу, а також самих газових котлів успішно застосовуються газоаналізатор і газосигнализатор. Для перевірки стану вентиляції енергоаудитори ADAMSON використовують анемометр.

За результатами енергоаудиту від ADAMSON вдалося підібрати оптимальну систему опалення для заводу «Атон» і опалювати лише ті приміщення, які реально використовуються (це всього 30% при загальній площі будівлі в 3000 кв. м)

Також співробітники компанії проводять детальну ревізію для виявлення проблем з вологістю (за допомогою вологоміра) і освітленням (застосовуючи люксметр). У деяких випадках застосовується цілий ряд додаткового обладнання – лазерний далекомір, бурова дриль, бороскоп та ін.

По завершенню повного енергетичного обстеження ADAMSON презентує клієнту свої рекомендації.

ПРОЕКТНИЙ АНАЛІЗ ВІД ADAMSONНовий напрямок діяльності компанії ADAMSON – проектний аналіз. Тобто енергоаудитори беруть на контроль проекти, які приносять клієнти, і аналізують їх. В рамках проектного аналізу ADAMSON оцінює поточний рівень енергоефективності за підсумками комплексної перевірки, а також:

 • виявляє можливості щодо поліпшення ступеня досягнутої енергоефективності,
 • визначає потенційні варіанти додаткової економії енергії та фінансів,
 • прогнозує суму необхідних інвестицій.


Зі звіту про енергоаудит складських приміщень магазину «Копійочка» в Івано-Франківській області – енергосервісна компанія ADAMSON, жовтень 2017 (Запропоновані заходи допоможуть знизити витрати електроенергії на 69%!)Зі звіту про енергоаудит НФК «Ураган» – енергосервісна компанія ADAMSON, вересень 2017 (економія енергоспоживання – 44%!)

Інструментальний енергетичний аудит від ADAMSON – перший крок до зниження комунальних платежів до 70%, а також підвищення рівня безпеки та комфорту в приміщенні.

ІНШІ СТАТТІ

8.02.2016
Як зменшити витоки теплого повітря через дах на 10%, забезпечити рівномірну температуру в приміщенні та знизити вологість повітря з 70% до 55%
6.11.2017
Як в стислі терміни отримати максимальну вигоду від застосування системи автоматичного терморегулювання? Давайте з’ясуємо в цій статті.
7.10.2015
Основна перевага такого рішення - це автоматичне визначення джерела нагріву (тепловий насос, конденсаційний газовий котел або гібридний режим роботи) установки в залежності від того, чим дешевше опалювати.