Як підготуватися до опалювального сезону в стислі терміни

06 жовтня 2021

Перебої з електрикою, «літні» радіатори, приготування їжі на маленькому вогні, валянки і економне використання освітлення – незамінні атрибути опалювального сезону в нашій країні. Як вибратися з цього виру? Легко! Головне – завчасно підготувати житло до холодів. Давайте з’ясуємо, що можна зробити в стислі терміни.

ВИЯВЛЕННЯ ТА УСУНЕННЯ ОСЕРЕДКІВ ТЕПЛОВТРАТ



1.Відрегулюйте металопластикові вікна та двері. Привід для проведення процедури – не тільки зміна сезону, але і нещільне прилягання стулки до рами, втрата в об'ємі ущільнювальної гумки по периметру, стирання стулки з часом. Регулювання фурнітури системи дозволить скоротити тепловіддачу, а також гарантує вікнам та дверям краще функціонування.

Герметизація вікон Герметизація вікон

2.Герметизуйте вікна по периметру в місцях примикання Пустоти та щілини заповнюються поліуретановою піною ззовні та зсередини. Після затвердіння матеріалу залишки зрізаються. Оскільки монтажна піна в результаті температурних коливань змінюється в об’ємі на 5–10%, поверх швів обов'язково наноситься герметик. Як доповнення можна використати утеплювач – ущільнювальний шнур, який поміщається в щілини, віконні шви. Поверх утеплювача також обов'язковий герметик.

3.Герметизуйте отвори в даху Надійна ізоляція проблемних місць – стики, ділянки з додатковими елементами – робиться за допомогою герметика. Він витримує діапазон температур від –55 ° C до +80 ° C, не втрачаючи захисних властивостей. Герметизація примикань покрівлі ефективна при використанні стрічок на основі бутилкаучуку. Підпокрівельний простір захищають підпокрівельним ущільнювачем.

4.Герметизуйте та утепліть люк для виходу на горище (для приватного будинку).Утеплюємо люк для виходу на горище з допомогою поролону, пінопласту або мінеральної вати, накладених поверх пароізоляційної стрічки. По периметру проклеюємо ущільнювальну термострічку або ущільнювальну гумку.

Утеплення люку для виходу на горище Утеплення люку для виходу на горище

5.Перевірте утеплювач на перекритті. Ефективність і термін придатності утеплення зменшується внаслідок неправильного укладання, деформації або промокання. Також врахуйте, що матеріал стає непридатним, якщо він «придавлений» будь–якими сторонніми предметами.

6.Наведіть лад на горищі.В першу чергу, потрібно прибрати всі картонні коробки та папери – вони легко вбирають вологу. Також рекомендуємо позбутися сміттєзвалища старих речей у вигляді переповнених ящиків і мішків – щоб уникнути пошкодження утеплювача.

7.Герметизуйте отвори в місцях виходу комунікацій кондиціонера.Для ізоляції та захисту від води отвори всередині і зовні заповнюються некислотним силіконовим герметиком. Монтажну піну краще не використовувати – збільшуючись в об’ємі, вона здавлює ізолюючу обмотку і не піддається демонтажу.

8.Встановіть дверні пороги з ущільнювачем.Особливо це актуально для дверних отворів при вході в неопалюване приміщення. Таким чином скорочуються втрати тепла, виключаються протяги. Для підсилення ефекту не залишайте відкритими вікна та двері, які ведуть в неопалювані приміщення.

дверні пороги з ущільнювачем дверні пороги з ущільнювачем

Немає часу і бажання займатися комплексною ревізією? Запросіть фахівців із енергосервісної компанії «Адамсон»! Наші досвідчені фахівці сертифіковані в Україні та США. За допомогою спеціального обладнання ми оперативно виявимо осередки тепловтрат і розробимо для Вас практичні рекомендації.

Корекція роботи опалювальної системи і котла в 4 кроки



Грамотне своєчасне обслуговування котельного обладнання гарантує коректну роботу котла і дозволить істотно заощадити на оплаті комунальних послуг. Тому перед початком опалювального сезону щороку обов'язкові:

  1. Візуальний огляд котла і опалювальної системи – перевірте установку на наявність протікань у місцях з'єднань, тріщин або сколів.
  2. Внутрішній огляд котла з метою перевірки:
    • п'єзозапалу на працездатність;
    • тяги в димоході (при відкритій камері згоряння язичок полум'я сірника, піднесеного до оглядового віконця, спрямований всередину корпусу і горить рівно);
    • тиску в системі (дані на манометрі звіряються з нормативним значенням в інструкції).
  3. Перевірка котла на наявність стороннього шуму під час роботи та оцінка стабільності роботи.
  4. Професійний огляд котла сервісантом. Гідравлічні випробування для перевірки дієздатності, виявлення проблемних ділянок і помилок в роботі системи – складні процедури, які вимагають спеціалізованої теоретичної бази, обладнання та професійної підготовки.

Якщо вам потрібні гарантії – зверніться за допомогою до професіоналів із «Адамсон». Ми розрахуємо кількість кВт для опалення Вашої житлової площі, проконсультуємо і розробимо проект із модернізації системи опалення з прорахунком вартості необхідних матеріалів ще до початку робіт.

ДОПОМІЖНІ МЕТОДИ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТЕПЛА І ЕКОНОМІЇ НА ОПЛАТІ КОМПОСЛУГ



Авторегулятори температури – термоголівки, встановлені на кожен із радіаторів із південної і західної (переважно) сторони, допоможуть уникнути перегріву в приміщенні. З їх допомогою ви створите комфортні кліматичні умови в кожній із кімнат – в залежності від її призначення. Бажаєте підвищити тепловіддачу радіаторів опалення? Встановіть тепловідбивний екран.

Ефективно в опалювальний сезон використання термостата-програматора – він дозволяє оперативно і точно знижувати або підтримувати задану температуру в різний час доби і дні тижня. Для збереження тепла обов'язково установіть зворотні клапани на витяжки та герметизуйте периметри вентиляторів.


Терморегулятор

Роботи по установці можна провести самостійно. Але ефективно, професійно та з гарантією – звертайтеся за допомогою в «Адамсон»! Реалізацію ідеї щодо збереження тепла у Вашій оселі ми візьмемо на себе.

БАЖАЄТЕ ЗНИЗИТИ КОМУНАЛЬНІ ПЛАТЕЖІ ДО 70%? ТЕЛЕФОНУЙТЕ В «АДАМСОН»!



Найшвидший і найлегший спосіб заощадити сили і гроші в процесі підготовки до опалювального сезону – звернутися до фахівців. Наприклад, до нас – в енергосервісну компанію «Адамсон». Сертифіковані в Україні та США професіонали знають і підкажуть, як знизити комунальні платежі до 70%!

В стислі терміни працівники «Адамсона» проконсультують, організують інтелектуальне дослідження приміщення і запропонують індивідуальну для кожного випадку схему дій.

Теплоізоляція на даху, герметизація вікон і отворів, установка програматорів, термоголівок, а також інші послуги і ряд товарів, спрямованих на енергозбереження приміщення – доступні у нас. Великий асортимент енергозберігаючих рішень чекає на Вас у наших спеціалізованих магазинах в Києві, Івано–Франківську та Львові.

ІНШІ СТАТТІ

6.11.2017
Засоби автоматики підтримують оптимальні параметри роботи опалювальної системи, забезпечують комфортні умови перебування в приміщенні в будь-який сезон, а також гарантують серйозну економію комунальних витрат. Як в стислі терміни отримати максимальну вигоду від застосування системи автоматичного терморегулювання? Давайте з’ясуємо в цій статті.
7.10.2015
Основна перевага такого рішення - це автоматичне визначення джерела нагріву (тепловий насос, конденсаційний газовий котел або гібридний режим роботи) установки в залежності від того, чим дешевше опалювати.
8.02.2016
Як зменшити витоки теплого повітря через дах на 10%, забезпечити рівномірну температуру в приміщенні та знизити вологосість повітря з 70% до 55%