Не можна просто «утеплюватися» чи замінювати котли без плану. І взагалі, заощадити можна тільки те, що можна виміряти. У кожній громаді найперше потрібно створити чітку систему відстеження витрат енергії, яка працює завдяки мотивованим людям на місцях.
Тільки оптимальне співвідношення камер в конструкції склопакетів та рамних профілів зробить ваше вікно енергоефективним. «Теплий» монтаж та енергозберігаючі склопакети забезпечують комфортний мікроклімат в приміщенні та відсутність конденсату на склі.
За даними фахівців для середньостатистичної квартири до 30% тепла «тікає» через вікна, 30-70% - через стіни. А некоректно підібрані котли і неправильно змонтовані системи опалення можуть збільшити витрату енергоресурсів (того ж газу чи електрики) на 25-30%.
Професійно змонтована тепла підлога дозволяє економити до 30% енергії в порівнянні з радіаторами, не порушує цілісність інтер'єру, добре працює з «автоматикою». У цій статті ми зважили плюси і мінуси системи, а також зібрали цікаві факти і корисні поради по темі.
Висока вологість у ванній, та й самій квартирі сприяє розвитку грибка в швах плитки і викликає процеси корозії техніки. Для звичайної квартири природної вентиляції не вистачає, тому варто врівноважити вологість повітря, використовуючи вентиляційну систему.
Енергетичний паспорт - це документ, що підтверджує клас енергоефективності будівлі. Оформлення енергопаспорту має високу практичну користь. Ви одразу зрозумієте, як і на чому можна зменшити витрати на обігрів, газ та електрику.