Теплотехнічне проектування

Теплотехнічне проектування – важливий етап, який передує встановленню системи опалення в будинку. Під час нього інженери-проектувальники проводять технічний розрахунок теплових втрат, визначають оптимальний вид теплогенератора, а також складають план – проект майбутнього опалення, відзначаючи на ньому місця проходження труб, розстановку колекторних вузлів, розміри радіаторів, тощо.

На підставі теплотехнічного проектування проводиться розрахунок та підбір оптимальної потужності опалювального котла, кількості секцій радіатора, підбір альтернативних систем опалення. Готовий проект надається власнику житла. Він необхідний не лише для правильного монтажу системи опалення, але й для того, щоб в майбутньому при виникненні необхідності внести зміни в існуючу систему опалення, здійснити це буде максимально просто, користуючись вже готовим кресленням.

Професійне проектування – обов’язкова складова процесу вибору правильного обладнання та ефективного монтажу всієї опалювальної системи.

Що дає теплотехнічне проектування?

Підготовка проекту для встановлення оптимальної системи опалення допоможе уникнути найбільш поширених помилок, які трапляються під час самостійного вибору рішень щодо обігріву будинку або квартири. Серед них – нераціональне опалення будівлі, вибір та установка котла з надлишковим рівнем потужності (наприклад, опалення приміщень, що не використовуються, неправильні розміри та розташування радіаторів тощо), внаслідок чого – значно виростають витрати, або навпаки – вибір котла з потужністю, якої недостатньо, щоб прогріти будинок.

Крім того, теплотехнічне проектування має ряд беззаперечних переваг, які торкаються питань комфорту та обслуговування обладнання. Зокрема:

  1. Проект допомагає розрахувати вартість всього необхідного устаткування для монтажу системи опалення та підготувати детальний кошторис.
  2. Вибір системи, яка буде забезпечувати оптимальну кількість тепла ( не більше і не менше), яка знадобиться для опалення будівлі.
  3. Підвищення рівня комфорту, як наслідок правильно розподіленого тепла для обігріву будинку. Нагрів приміщень має бути контрольованим в механічному або автоматичному режимах, тобто всі приміщення повинні нагріватися рівномірно.
  4. Економія коштів внаслідок правильного вибору котла та попереднього розрахунку: скільки знадобиться котельної автоматики, радіаторів та інших елементів системи опалення; підбору марки обладнання.
  5. Полегшення та координування роботи монтажної бригади, яка буде працювати по вже готовому проекту.
  6. Наявність проекту спростить у майбутньому все сервісне обслуговування системи опалення.


Інформація, необхідна для проведення теплотехнічного проектування

Перед початком проектування систем опалення спеціаліст обов’язково виїжджає на об’єкт, щоб зафіксувати основні параметри та характеристики будівлі. Зокрема:

  • площу будівлі;
  • положення будівлі;
  • кількість кімнат;
  • об'ємно-планувальні рішення;
  • товщину стін та теплоізоляції;
  • матеріал, з якого вони зроблені;
  • площу вікон, дверей, даху, підлоги та ін..

Теплотехнічне проектування: етапи

  • 1
    Виїзд на об’єкт
  • 2
    Початок теплотехнічного проектування
  • 3
    Визначення типу та способу розводки опалення
  • 4
    Визначення параметрів котельної автоматики, труб
  • 5
    Представлення рекомендацій власнику житла

На цьому етапі спеціаліст збирає всю необхідну інформацію, яка знадобиться йому для проведення теплотехнічного проектування (наприклад, площу будинку, товщину стін, товщину теплоізоляційних матеріалів, тип матеріалу, з якого вони складаються, та ін.). Також проводиться розрахунок тепловтрат через огороджуючі конструкції (стіни, вікна, дах, двері, тощо). Розрахунок робиться для кожного приміщення, в якому має бути встановлена система опалення.

Наступним кроком буде детальна розмова з власником будинку, щоб дізнатися всі його побажання щодо прокладання труб (де вони мають проходити), виду системи опалення (з використанням твердопаливного, електричного чи газового котла; альтернативного джерела енергії) та інші важливі аспекти, які необхідні для проекту.

Проектування опалення починається з розрахунку потужності та типу котла, на якому буде працювати система опалення. Для визначення потужності котла, який має бути встановлений, проводиться детальний розрахунок тепловтрат через огороджувальні конструкції по кожному окремому приміщенню.

Тип котла визначається, враховуючи побажання господаря будівлі, кількості кімнат в будинку, наявності чи відсутності окремої котельні та ряду інших параметрів. В залежності від джерела опалення це може бути:

  • газовий котел;
  • електричний котел;
  • твердопаливний котел;
  • альтернативна система опалення (геліоколектори, теплові насоси);
  • комбінована система опалення (з використанням декількох типів котлів).

Інженер-проектувальник вибирає найбільш оптимальний спосіб розводки системи опалення – однотрубний чи двотрубний. Це потрібно, щоб вирішити задачі обігріву всіх приміщень при наявному бюджеті. Кожний варіант має свої плюси та мінуси:

  • однотрубна розводка опалення – найменш затратна в фінансовому плані, проте опалювальні властивості нижчі, ніж у двохтрубної;
  • двохтрубний спосіб розводки – обходиться значно дорожче, але ефекту від роботи такої системи опалення в будинку також значно більше.

Розрізняються променева, послідовна та зустрічна розводка. Трубопровід може бути проведений по підлозі або над підлогою, по стіні або в стіні, під стелею. Де його прокладення буде найбільш доречним та зручним в кожному конкретному випадку, наш спеціаліст відмітить на схемі.

Інженер-проектувальник визначає, який діаметр матимуть труби опалення. Це необхідно, щоб забезпечити відповідну кількість енергії теплоносія, достатньої для обігріву будинку.

Ще один параметр – матеріал, з якого виготовлені труби. Спеціаліст може порадити найбільш якісні моделі відомих виробників у заявленому ціновому діапазоні.

На плані позначаються місця розташування опалювальних пристроїв, стояки, магістралі та інші елементи.

Замовник отримає детальні плани та креслення з розстановкою і прив'язкою елементів опалення, колекторних вузлів, трубопроводів (із зазначенням марки обладнання та розмірів).

Система опалення працює правильно в тому випадку, якщо людина не помічає, що вона працює.

Вартість теплотехнічного проектування

Замовити теплотехнічне проектування Ви зможете, зв’язавшись зі спеціалістами енергосервісної компанії «Адамсон». Його ціна відрізняється у залежності від кожної конкретної будівлі (типу споруди, її розмірів, кількості приміщень та інших факторів).

Якісне проектування опалювальних систем, яке виконують наші спеціалісти, допоможе створити ефективну та довговічну систему опалення, яка забезпечить комфортну атмосферу в будь-якому будинку.